FATIH BATTAL ÖZEL EĞİTMEN (P.T)
ÜRÜNLERİMİZ
SUPPLEMENTLER

Bu yazıyı, ülkemizde pek çok insanın supplement konusunu yanlış anlaması ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaları ve bu kadarla kalmayıp, bilgisiz halleri ile insanlara saldırmaları sonucunda yazma kararı aldık!

Aşağıdaki yazıyı supplementler hakkında kısa kısa bilgi almak için ya da konu hakkında fikri olmayan insanlara okutup bilgi sahibi olmaları için kullanabilirsiniz!

Supplement , yani takviye besin, diğer adıyla besin takviyesi, sporcu gıdası vs. olarak bilinen maddeler nedir ve ne işe yarar?

Supplementler Ilaç Değildir!

Supplement ve ve ilaç tanımlarını doğru yapmayı başarırsak, supplementler ilaç olarak sayılmamaktadır. Dünyadaki tüm devletler, vatandaşlarının sağlığını korumak için gıdalar ve ilaçları bir takım denetlemelerden geçirmekte ve gerekirse satışını ve dağıtımını denetlemekte ve kısıtlamaktadırlar (örneğin reçetesiz alınamayan ilaçlar).

Evet zaman zaman, supplement adını kullanarak bazı maddelerin satışı gerek kaçak gerek ise vatandaşı yanıltarak yapılmaktadır. Burada kastettiğimiz Supplement tanımı :“Protein tozları, amino asitler, creatine (kreatin) ve türevleri, BCAA’lar, pre-workout – idman öncesi ürünlerin (yasaklı madde içermeyen türleri), vitaminler vs. türü ürünlerin tanınan ve güvenilir markaların ürettiği ve hukuki yollardan, devlet onaylı bir şekilde ithalatı yapılmış ve yasal işletmeler tarafından faturalı olarak satılan türleri özetle satışına izin verilmiş ve yasal maddeler” ilaç değildir!

Keza supplementlerin çok büyük bir bölümü, hiçbir spor dalında ve WADA (Dünya Anti Toping Ajansı) tarafından belirlenen çerçevelerde doping sayılmamaktadırlar!

CREATINE
CREATINE
WHEY
WHEY
WEIDER L-CARNITINE
WEIDER L-CARNITINE
L-GLUTAMINE
L-GLUTAMINE

GCJG
GCJG
N.O.-XPLODE
N.O.-XPLODE
Copyright © 2014 FATIH BATTAL ÖZEL EĞİTMEN (P.T) - Her Hakkı Saklıdır.

Tel: 05513961293  Fax:   E-mail: battalfatih2@gmail.com